Dietetyk poleca – the best 5 produktów na maj – czerwiec 2019!

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu
Ulubione produkty dietetyka Barbary Dąbrowskiej na maj i czerwiec 2019. Okładka wpisu
1024 683 Barbara Dąbrowska-Górska

Nawet nie wiem kiedy zleciały te dwa miesiące. Jest połowa lipca, a ja zabieram się za ulubieńców dietetyka. Poznajcie moje the best 5 z maja i czerwca!

Jak zwykle w moim zestawieniu znjadziecie coś z kategorii zdrowe, mądre, aktywne i…ekologiczne.

1.Park trampolin Airo, cena bilet dla osoby dorosłej: 28 zł (weekend)

Hania, moja córka gania nas po różnych parkach trampolin, ale to w Airo spodobało mi się najbardziej. Nic to, że w ciągu pierwszych minut pękł mi najmniejszy palce prawej ręki, dalej dzielnie szalałam, a łatwo nie było. Spodziewajcie się naprawdę trudnych torów przeszkód. Spójrzcie na drugie zdjęcie poniżej – widzicie ten rząd huśtawek, albo lin zawieszonych jedna po drugiej. Spróbujcie po nich przejść! W Airo nie ma dzikich tłumów, trampolin jest naprawdę sporo. Tętno mi szalało! Czeka na was także trapez, na którym każdy może się pohuśtać, walka na równoważni i lądowanie w stosie pianek, koszykówka na trampolinach i genialne ścianki wspinaczkowe. Świetna zabawa!

Airo park trampolinZdjęcie: airo.fun

Airo park trampolin przeszkody

Zdjęcie: airo.fun

2.Maska intensywnie nawilżająca KOI, cena: 135 zł

Genialna marka założona przez mamę i córkę, świetne składy plus super działanie (KOI od koić). Tą maseczkę moja skóra dosłownie zjada. Po ciężkim dniu nakładam jej grubszą warstwę i zostawiam na noc. Budzę się rano i choć zazwyczaj nie dosypiam to dzięki niej wyglądam jak + 2 h snu :D. W środku znajdziecie między innymi alantoinę i naturalne oleje. Maseczka ma ciepły, ale łagodny zapach. Mój hit! …no i zapakowana w szkło!

Ulubione produkty dietetyka Barbary Dąbrowskiej na maj i czerwiec 2019.

3.Komplet torebek na warzywa i owoce Sakwabag, cena:ok 65 zł

Ostatni czas upływa mnie i mojej rodzinie na poszukiwaniu drobnych rozwiązań, które ograniczą zużycie plastiku, marnowanie jedzenia i produkcję śmieci. Poobserwujcie przez dzień, jeden krótki dzień, ile jednorazowych torebek zostanie wam zaproponowanych. Idziesz do piekarni, kupujesz bułkę grahamkę, przychodzisz do domu, robisz kanapkę, bah torebka do kosza. Kupujesz dwa pomidory, 1/2 kg bobu i fasolę szparagową – kolejne 3 torebki plastikowe itd. My powiedzieliśmy dość! Do piekarni, warzywniaka i supermarketu chodzimy w własnymi torebkami z siateczkowatego materiału. Można je zabierać do supermarketu. Pani na kasie widzi, co jest w środku, a na torebce jest miejsce na naklejenie naklejki z wagi. Mała zmiana, ale zawsze coś!

4.Naturalny jogurt kokosowy bez cukru PlantON, cena ok. 4 zł

Ten jogurt świetnie sprawdza się, jako zamiennik jogurtu na bazie mleka krowiego. Ma delikatny posmak kokosa, ale taki, który nie przeszkadza, nie dominuje w daniu. Produkt jest ukwaszony przez bakterie jogurtowe, ma gęstą, zwartą konsystencję. Dobry skład (mleczko kokosowe (woda, ekstrakt z kokosa), skrobia, białka bobu, kultury bakterii jogurtowych) i przystępna cena sprawiają, że często po niego sięgam. Robiąc zakupy uważajcie – jest też wersja z cukrem!

5.”Nauka w kuchni. Przełomowe historie sztuki kulinarnej”, Michał Kuźmiński, wydawnictwo Znak, cena: 39,99 zł

Książka jest zbiorem esejów o żywności z punktu widzenia różnych specjalistów. Znajdziecie tu perspektywę antropologa, mikrobiologa czy fizyka. Michał Kuźmiński, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnia Powszechnego” i wieloletni szef działu nauka zabiera nas w podróż i pokazuje, jak wiele aspektów może mieć jedzenie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego człowiek zaczął gotować czy o co chodzi z tym całym glutenem sięgnij po tę książkę. Autor pisze w żywym, wciągającym stylu. „Naukę w kuchni” czyta się szybko i przyjemnie.

Zobacz inne produkty  polecane przez dietetyka Barbarę Dąbrowską!

Autor

Barbara Dąbrowska-Górska

Dietetyk z powołania, z wyższym wykształceniem żywieniowym! Praca z Pacjentami daje mi ogromną satysfakcję. Wiem, że mam swój udział w dłuższym i lepszym życiu moich podopiecznych! Na co dzień piszę także bloga eksperckiego. Stworzyłam Pozytywną Dietetykę, pomagam odzyskać zdrową relację z ciałem. Napisz do mnie na adres e-mailowy: kontakt@barbaradabrowska.pl. Chcesz skorzystać z mojej pomocy? Zamów indywidualną dietę online. Umów się na konsultację online. Kup gotowe jadłospisy.

Wszystkie posty autora: Barbara Dąbrowska-Górska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.