Odchudzanie

Odchudzanie to najczęstszy powód wizyty u dietetyka. Większość osób odwiedzających moją stronę szuka odpowiedzi na pytanie: jak schudnąć? Razem zaplanujemy kompleksowy program odchudzający, który będzie obejmował dietę odchudzającą, konieczną suplementację, badania laboratoryjne, aktywność fizyczną i wyjście z diety. Praca ze mną będzie wymagała wysiłku, zaangażowania i nauki, ale efekty odchudzania będą spektakularne i trwałe.

Na skróty:

Odchudzanie

Kiedy warto się odchudzać?

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o potrzebnie odchudzania jest Twoje samopoczucie psychiczne i fizyczne. Możesz mieć prawidłową masę ciała według BMI, ale przez całe Twoje dorosłe życie waga była niższa i teraz nie czujesz się komfortowo. Wskazaniem do diety odchudzającej jest otyłość, która niesie ze sobą duże ryzyko zdrowotne. Nadwaga jest ostrzeżeniem, czerwonym światłem alarmowym, że pora zmienić nawyki żywieniowe.

Niższa masa ciała oznacza mniejsze obciążenie dla kręgosłupa i stawów, lepszą wydolność płuc i serca. Będziesz mieć więcej energii, a to prowadzi do poprawy kondycji psychicznej i wielu pozytywnych zmian w życiu. Często obserwuję, że zmiana diety jest jak „wiatr w żagle” dla moich Pacjentów, który pozwala uwierzyć, że mogę, potrafię wiele osiągnąć.

W niektórych przypadkach odchudzanie będzie tylko „efektem ubocznym”. Dzieje się tak wtedy, gdy przychodzisz do mnie z poważniejszym problemem (np. insulinooporność, cukrzyca typu II, miażdżyca), któremu towarzyszy otyłość. Wtedy priorytetem jest dla mnie sprawić, by w pierwszej kolejności poprawił się stan Twojego zdrowia. Spadek wagi następuje, ale dzieje się to pobocznie.

Nie wiesz jak obliczyć BMI? Skorzystaj z tego kalkulatora!

Od czego zacząć odchudzanie?

Zapraszam Cię na pierwszą wizytę. Zaczniemy od długiej, szczerej rozmowy. Celem tego spotkania jest zebranie o Tobie najważniejszych informacji, które pozwolą nam wspólnie zaplanować cel odchudzania. Stałymi elementami wizyty jest wywiad:

 • wywiad zdrowotny,
 • żywieniowy,
 • dotyczący stylu życia i upodobań kulinarnych.

Potem przeprowadzimy analizę składu ciała, która pozwoli ustalić, ile tkanki tłuszczowej warto stracić. Odchudzanie fachowo to utrata tkanki tłuszczowej, a nie tylko masy ciała. Wiele diet cud prowadzi do spadku wagi przez utratę masy mięśniowej. To bardzo niekorzystne zjawisko.

Po wizycie zazwyczaj proszę także o 7 dniowe notowanie posiłków i napojów na specjalnie do tego przygotowanym formularzu. Bardzo często sugeruję także wykonanie dodatkowych badań. Na spotkanie zabierz ze sobą pełną dokumentację medyczną oraz spis przyjmowanych leków. Nie wykonuj badań laboratoryjnych przed spotkaniem, bo jeśli będzie potrzeba sprawdzenia innych parametrów będziesz musiał kłuć się dwukrotnie.

Jeśli chcesz odchudzać się ze mną korzystając z diety online to pierwszym krokiem jest wypełnienie obszernych formularzy, które spełniają podobną do wizyty rolę.

12 must have badań przed dietą [INFOGRAFIKA DIETETYKA]

Odchudzanie z dietetykiem – skuteczne i proste!

Po pierwszej wizycie lub wysłaniu formularza dieta online (zazwyczaj po około 14 dniach) przygotuję dla Ciebie pierwszy jadłospis. Dieta odchudzająca będzie uwzględniała Twoje możliwości czasowe, finansowe, upodobania kulinarne. Menu zawsze opracowuję w miarach domowych, nie w gramach. Najistotniejsze jest dla mnie nauczenie Pacjenta nawyków a nie obsługi wagi kuchennej. Bardzo ważne jest byś notował co Ci smakuje, co udało się zrealizować, a co wciąż jest trudne.

Będę pomagać na każdym etapie odchudzania uprzedzając, co może się wydarzyć. Pomogę przetrwać wesele, wyjazd służbowy i wakacje. Przez cały proces odchudzania poprowadzę Cię „za rękę”, w każdej chwili można zadać mi „niecierpiące” zwłoki pytanie, będziemy mieć stały kontakt mailowy i telefoniczny.

Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne odbywają się co 2 tygodnie.  Poza obowiązkową analizą składu ciała będą zawierać także elementy edukacyjne oraz motywacyjne. Pokażę Ci jak czytać opakowania produktów spożywczych, jak komponować zdrowe posiłki, kiedy warto stosować suplementację. Pomogę opanować podstawy wiedzy żywieniowej. Każdy kolejny jadłospis diety odchudzającej będzie dopasowany do sezonu (co w danym momencie można kupić) i Twoich potrzeb. Chętnie spełniam „zachcianki” smakowe. Na mojej diecie odchudzającej można jeść makaron i…czekoladę! Całość zakończymy „wyjściem z diety”, które jest niezbędne, by uniknąć efektu jo-jo.

Masz ochotę na coś smacznego? Zobacz przepisy z mojego bloga!

Zobacz, co mówią o mnie podopieczni

Odchudzam pozytywnie!

Pracuję zgodnie z podejściem Pozytywna Dietetyka, którego jestem autorką. Co to dla Ciebie oznacza? Szanuję Twój organizm, nie będę Cię straszyć. Pokaże Ci, jak odzyskać kontakt ze swoim ciałem. Jednym z elementów naszej pracy będzie nauka sygnałów głodu i sytości. Zastanowimy się, jak wprowadzać ruch z przyjemnością i jak nie karać się jedzeniem!

Etapy pracy z dietetykiem

Zobacz, jak wygląda współpraca ze mną! Możemy spotykać się na wizytach w Warszawie lub współpracować online.

Wizyty osobiste

*Wizyty osobiste zostały wstrzymane do odwołania. Możliwe jest skorzystanie z konsultacji online lub diety online.

 1. Pierwsza wizyta:
  • zwyczaje żywieniowe,
  • wywiad zdrowotny,
  • styl życia,
  • analiza składu ciała,
  • ustalenie celu i czasu trwania współpracy.
 2. Przygotowanie i wysłanie jadłospisu.
 3. Stały kontakt z dietetykiem.
 4. Wizyty kontrolne z analizą składu ciała i przygotowanie kolejnych jadłospisów.
 5. Wyjście z diety.
 6. Stabilizacja wyników, wizyty kontrolne i kontakt po zakończeniu kuracji.

Dieta online

 1. Pierwsza konsultacja online:
  • zwyczaje żywieniowe,
  • wywiad zdrowotny,
  • styl życia,
  • ustalenie celu i czasu trwania współpracy.
 2. Uzupełnienie formularzy niezbędnych do poprowadzenia diety online.
 3. Przygotowanie i wysłanie jadłospisu.
 4. Stały kontakt mailowy z dietetykiem.
 5. Kontrolne konsultacje online.
 6. Przygotowanie kolejnych jadłospisów.
 7. Wyjście z diety.
 8. Stabilizacja wyników i kontakt po zakończeniu kuracji.

Ważne informacje: