Lunchbox silikonowy – wygodny, składany lunchbox na co dzień :: recenzja

Ostatnia aktualizacja 11 miesięcy temu
Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany
1024 955 Barbara Dąbrowska-Górska

Zielony lunchbox firmy Wacky Practicals to pierwszy silikonowy pojemnik na jedzenie, który testuję. Silikon stał się ostatnio bardzo popularnym materiałem kuchennym, którego można używać w wysokich temperaturach, ale to nie jedyne jego zalety.

Pierwszą cechą Wacky Practicals, która zwraca uwagę jest fakt, iż zajmuje bardzo mało miejsca, jest to bowiem pudełko składane. Miękki i elastyczny silikon umożliwia spłaszczenie lunchboxa, tak, że jego wielkość nie przekroczy rozmiarów notesu. W sytuacji, kiedy chcemy go napełnić jedzeniem wystarczy wypchnąć dno, aby w pełni odzyskać kształt pojemnika (lunchbox nie odkształca się!).

Wacky Practicals składany i kompaktowy

Dół wykonano z silikonu, górę zaś stanowi szczelna plastikowa przykrywa, która w zagłębieniu skrywa się miejsce na sztućce, które są oferowane w komplecie. Sztućce to liczba mnoga, choć mowa tu o jednym przedmiocie, który z jednej strony ma kształt łyżki, z drugiej zaś widelca. Dodatkowo boczna powierzchnia widelca jest ząbkowana, dzięki czemu możemy używać jej jako noża. Uwielbiam takie rozwiązania.

Choć przykrywa jest szczelna i żaden sos nie wyleje się z tego pudełka to nie radzę zabierać w nim zupy ze względu na jego elastyczny kształt.

Lunchbox Aladdin, termos, bento 0,6l :: test, recenzja

Prezentowany przeze mnie pojemnik jest jednokomorowy, a producent określa go jako „mały”. Według mnie  jednak spokojnie mieści się w nim naprawdę duża porcja. W ofercie Wacky Practicals jest jeszcze lunchbox większy, dwukomorowy (jedna mniejsza komora, druga znacznie obszerniejsza). Zobaczcie:

http://www.wackypracticals.com/pack-away-lunch-box

Lunchbox Wacky Practicals można myć w zmywarce, nie ma też przeciwwskazań, aby odgrzewać w nim posiłki przy użyciu kuchenki mikrofalowej, jednak, aby to zrobić trzeba zdjąć plastikową pokrywkę. W pojemniku można także mrozić (do minus 40 stopni).

Pojemnik jest nietoksyczny, silikon uznawany jest obecnie za jeden z najbezpieczniejszych materiałów w kontakcie z żywnością, dlatego żywności wkładanej do Wacky Practicals nie trzeba już w nic więcej pakować (papier, folia).

Lunchbox ma żywe kolory (dostępne są modele w kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym), jest bardzo trwały i lekki.

Wymiary: szerokość 15,5 cm, wysokość 3,5 cm (złożony pojemnik), 7 cm (rozłożony).

Lubię to!

Chcesz zobaczyć tu recenzję innego produktu? Napisz do mnie!

Zajrzyj też tutaj: Dla firm

*Wpis przeniesiony został z nieistniejącego już, mojego bloga lunchblog.pl.

Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany  Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany Lunchbox Wacky Practicals silikonowy, składany

Autor

Barbara Dąbrowska-Górska

Dietetyk z powołania, z wyższym wykształceniem żywieniowym! Praca z Pacjentami daje mi ogromną satysfakcję. Wiem, że mam swój udział w dłuższym i lepszym życiu moich podopiecznych! Na co dzień piszę także bloga eksperckiego. Stworzyłam Pozytywną Dietetykę, pomagam odzyskać zdrową relację z ciałem. Napisz do mnie na adres e-mailowy: kontakt@barbaradabrowska.pl. Chcesz skorzystać z mojej pomocy? Zamów indywidualną dietę online. Umów się na konsultację online. Kup gotowe jadłospisy.

Wszystkie posty autora: Barbara Dąbrowska-Górska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.