Jak i po co stosować dni płynne? Trik imprezowy

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu
Dieta płynna
1024 683 Barbara Dąbrowska-Górska

To się zdarza w życiu każdej kobiety. Zbliża się ważne wyjście, chcemy wyglądać rewelacyjnie, a tu sukienka lekko przyciasna. Są sposoby na to, aby schudnąć szybko do imprezy, ale musisz zrobić to świadomie i odpowiedzialnie. Czy wiesz czym są dni płynne?

Dieta płynna – po co stosować?

Szybko schudnąć?

Najważniejsze co powinnaś wiedzieć to fakt, iż szybka utrata masy ciała wiąże się z utratą wody w organizmie – koniec kropka. Jeśli chcesz schudnąć z tkanki tłuszczowej to nie na dwa dni przed imprezą, tak się nie da.

Po drugie sposoby na szybki spadek masy ciała mogą stosować tylko osoby zupełnie zdrowe. To bardzo ważne!

No dobrze teraz mogę już powiedzieć Ci jak zrobić to najrozsądniej. Trzy cele do zrealizowania to:

  • pozbycie się opuchlizny i nadmiaru wody = mniejsze wskazania wagi, mniejsze obwody
  • opróżnienie przewodu pokarmowego, tak, aby pokarm w jelitach nie powodował wzdęć i nie zwiększał obwodu brzucha
  • obkurczenie żołądka = mniej zjesz na imprezie

Najprościej i najbezpieczniej jest zrobić to przez zastosowanie dni płynnych.

Szybkie i wolne tempo odchudzania: porównanie składu ciała

Co to jest dzień płynny?

Dzień płynny: W ciągu dnia pij bez ograniczeń herbatę zieloną niesłodzoną, soki warzywne, wodę. W dniu płynnym możesz dodatkowo wypić 2 szklanki kefiru/maślanki naturalnej, porcję zupy warzywnej krem (300 ml) bez dodatków, 2 szklanki świeżo wyciskanego soku owocowego. W sumie minimum 3 litry płynów.

Dania płynne są znacznie łatwiej trawione. Warto, żebyś miała świadomość, że paradoksalnie im więcej pijesz tym organizm chętniej wodę wydala. Dlaczego? Twoje ciało czuje się bezpiecznie, kiedy dobrze je nawadniasz i nie musi uruchamiać mechanizmów magazynujących wodę.

Przed imprezą możesz zaplanować 1 lub maksymalnie 2 dni płynne. Dobrze byłoby, aby to był czas pozbawiony intensywnej pracy i stresów, bo możesz być trochę słabsza fizycznie, a już z pewnością będziesz odczuwała lekki głód. Bądź na to gotowa!

Nie planuj w tym czasie intensywnych treningów (ale spacer jak najbardziej!), także dlatego, że regenerujący się mięsień zatrzymuje wodę, puchnie.

Hormony- ich wpływ na wagę (masę ciała) i apetyt

Co po dniu płynnym?

Po dniach płynnych pamiętaj, że na imprezie powinnaś uważać na alkohol, bo mocniej uderzy do głowy. Jeśli już pijesz alkohol, pij mniej niż zazwyczaj. Jedz także małe porcje potraw, aby nie obciążyć układu pokarmowego i nie spowodować wzdęcia, które zniweczy Twój wysiłek i zabójczy look w obcisłej sukience.

Na koniec dodam jeszcze coś, co mam nadzieję jest dla Ciebie oczywiste, ale lepiej to powtórzyć. Dni płynne są wyjściem awaryjnym – rozwiązanie to możesz zastosować raz na pół roku, ale nie co piątek.

Potrzebujesz pomocy dietetyka – umów się na wizytę!

Autor

Barbara Dąbrowska-Górska

Dietetyk z powołania, z wyższym wykształceniem żywieniowym! Praca z Pacjentami daje mi ogromną satysfakcję. Wiem, że mam swój udział w dłuższym i lepszym życiu moich podopiecznych! Na co dzień piszę także bloga eksperckiego. Stworzyłam Pozytywną Dietetykę, pomagam odzyskać zdrową relację z ciałem. Napisz do mnie na adres e-mailowy: kontakt@barbaradabrowska.pl. Chcesz skorzystać z mojej pomocy? Zamów indywidualną dietę online. Umów się na konsultację online. Kup gotowe jadłospisy.

Wszystkie posty autora: Barbara Dąbrowska-Górska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.