Wizyta u dietetyka

Wizyty osobiste zostały wstrzymane do odwołania. Możliwe jest skorzystanie z konsultacji online lub diety online.

Wizyta u dietetyka to duży krok w kierunku lepszego zdrowia! Bardzo się cieszę, że się zdecydowałaś/-eś! Spotkania osobiste to jedna z najskuteczniejszych form współpracy umożliwiająca stały kontakt osobisty oraz regularne analizy składu ciała. Zanim poznamy się na pierwszej wizycie przeczytaj ten poradnik, który krok po kroku wyjaśni, na czym polegają i ile kosztują wizyty u dietetyka.

Na skróty:

Odchudzanie

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Przede wszystkim zastanów się, jaki jest cel Twojej wizyty? Dlaczego potrzebujesz pomocy? Kiedy zaczęły się Twoje problemy? Pomagam w wielu aspektach związanych ze zdrową dietą, najważniejsze z nich to:

  • odchudzanie,
  • wsparcie żywieniowe w Hashimoto,
  • dietoterapia w insulinooporności,
  • dieta FODMAP,
  • bilansowanie diety wegetariańskiej i wegańskiej.

Zapoznaj się z pełną ofertą!

Przed spotkaniem odpowiedz sobie na pytanie: przy jakiej masie ciała czujesz się najlepiej? Czy masz za sobą wiele, różnych diet? Na spotkanie przyjdź z wypełnionym 7 dniowym dzienniczkiem bieżącego notowania.

Jakie badania ze sobą zabrać?

Zabierz ze sobą całą historię medyczną: archiwalne wyniki badań, wypisy ze szpitala itd. Na kartce spisz także przyjmowane leki oraz suplementy. Zastanów się, czy w Twojej rodzinie występują powtarzające się schorzenia, które mogą mieć powiązania genetyczne.

Nie martw się, jeśli nie posiadasz aktualnych wyników. Nie biegnij na pobranie krwi przed naszym spotkaniem. W trakcie rozmowy może się bowiem okazać, że koniecznie będzie wykonanie dodatkowych badań, jakich – poinformuję Cię na wizycie. Nie ma potrzeby kłuć się dwa razy, przed i po spotkaniu.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Wizyta u dietetyka nie przypomina wizyty lekarskiej. Ufff, nie musisz się stresować. Na rozmowę przeznaczam około 1 godziny. Przy herbacie (kawie, wodzie…) ustalimy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do opracowania indywidualnej diety. Będę pytać przede wszystkim o kwestie zdrowotne.

Kolejnym elementem będzie wywiad dotyczący stylu życia. Zapytam o aktywność fizyczną, stres oraz upodobania kulinarne. Proszę, abyś przed wizytą zastanowiła/ł się przez chwilę, jakich produktów spożywczych absolutnie, pod żadnym pozorem nie zjesz, a bez czego nie potrafisz się obyć. To dla mnie bardzo ważne informacje!

Pierwsza wizyta nie obędzie się także bez analizy nawyków i wywiadu żywieniowego. Będzie nam znacznie łatwiej przeprowadzić ten element diety, jeśli na wizytę przyjdziesz z wypełnionym 7-dniowym dzienniczkiem notowania żywieniowego. Kolejny element spotkania to analiza składu ciała.

Na czym polega analiza składu ciała? Kliknij i przeczytaj!

Na koniec warto, abyś wiedziała/ł, że analiza składu ciała, którą wykonamy na pierwszej wizycie wymaga bosych stóp. Tu uwaga dla Pań, wygodniej będzie Wam przygotować się do badania, jeśli założycie spodnie, a nie spódnicę z rajstopami.

Kiedy dostanę jadłospis?

Pamiętaj o tym, iż wszystkie jadłospisy przygotowuję indywidualnie, biorąc pod uwagę szereg czynników. Nie wyciągnę diety z szuflady, to możecie zrobić sami korzystając z Internetu, tylko jaki to ma sens? Przygotowanie pierwszych jadłospisów trwa około 7 dni roboczych od pierwszej wizyty.

Jak często odbywają się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolna odbywają się co 2 tygodnie. W trakcie spotkań nacisk kładę przede wszystkim na te aspekty, które w danym momencie są najbardziej potrzebne. „Gwóźdź programu” to zawsze analiza składu ciała, która pozwala śledzić postępy. Inne poruszane aspekty to:

  • analiza popełnianych błędów,
  • sugestie zmian,
  • edukacja żywieniowa,
  • motywacja.

Na wizytę kontrolną zarezerwuj około 30 minut.

Jak długo trwa współpraca z dietetykiem?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Od kilku miesięcy do kilku lat. Przeciętny czas trwania ścisłego programu żywieniowego wraz z jadłospisem to 12-16 tygodni, ale po tym czasie dalej regularnie spotykamy się na wizytach kontrolnych. Ścisły jadłospis nie może być stosowany za długo. Moim głównym celem jest nauczenie Cię intuicji żywieniowej w doborze produktów i ilości. Zawsze dążę do pełnej samodzielności Pacjenta. Po zakończonym procesie, po wyjściu z diety, na wizytach dalej widujemy się raz na kilka miesięcy przez okres kilku lat.

Dowiedz się więcej o odchudzaniu z dietetykiem

Jaka jest cena wizyty u dietetyka?

Cena pierwszego spotkania to 200 zł. Ceny za program żywieniowy zaczynają się od 200 zł. Zapraszam do zapoznania się z cennikiem i kontaktu z wybraną kliniką.

Dietetyk w Warszawie – gdzie przyjmuję?

*Wizyty osobiste zostały wstrzymane do odwołania. Możliwe jest skorzystanie z konsultacji online lub diety online.

Na wizycie możecie spotkać się ze mną w klinice Mille Medica na Ursynowie (niedaleko metra Natolin). Chcesz ustalić termin wizyty? Proszę o telefon do kliniki, ponieważ nie mam bieżącego wglądu w grafik.

MILLE MEDICA

ul. Lanciego 13

02-792 Warszawa

Tel 22 408 01 10, 665 665 895

mille@millemedica.pl

www.millemedica.pl

Czynne:

poniedziałek – piątek: 9:00-20:00

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny z recepcją Mille Medica.

Ważne informacje:

 

Ikona uścisk dłoni